Pas 27 prillit në Qeveri BDI-ja apo PDSH-ja?

Pas 27 prillit në Qeveri BDI-ja apo PDSH-ja?

Në Maqedoni ditët e fundit të fushatës së partive politike shqiptare janë të dominuara nga dilema se kush do të jetë në Qeverinë e ardhshme. Kjo çështje debati ka nxitur reagime dh ...

Arrestohet Princ Vali Corleone

Arrestohet Princ Vali Corleone

I kërkuar për një kohë të gjatë, të mërkurën policia ka arritur ta prangos Princ Vali Corleonen (Valdrin Sylejmani). Ai, sipas komandantit të Policisë në Gjilan, dyshohet për veprë ...

[VIDEO] Rishfaqet AKSH-ja me uniformë dhe e armatosur deri në dhëmbë

[VIDEO] Rishfaqet AKSH-ja me uniformë dhe e armatosur deri në dhëmbë

Me rastin e 10-vjetorit të daljes në skenë të Armatës Kombëtare Shqiptare (AKSH), pjesëtarë të kësaj ushtrie përmes një video të bërë publike permes rrjeteve të ndryshme sociale, s ...

Kasaphanë etnike në Sudanin e Jugut (Video)

Kasaphanë etnike në Sudanin e Jugut (Video)

Në një deklaratë për shtyp thuhet se fjalime të urrejtjes u transmetuan në disa stacione radiofonike lokale, ku bëhej thirrje që grupe të caktuara etnike të largoheshin nga qyteti, ...

Shkodrane Dardhishta: Rivalet e PDSH-se nuk kane gjak Shqiptari (Video)

Shkodrane Dardhishta: Rivalet e PDSH-se nuk kane gjak Shqiptari (Video)

Shkodrane Dardhishta gjat nje takimi me grate e forumit te gruas se BDI-se dega ne kumanove flet para te pranishmeve per zgjedhjet e 13 prillit shprehet e mllefosur duke thene se n ...

Aksionet policore dhe politika e pistë

Aksionet policore dhe politika e pistë

Tashmë një kohë të gjatë shqiptarët e Maqedonisë duken të lodhur e të pashpresë përkundrejt përmirësimit të situatës politike e ekonomike, me këta politikanë që gjithçka mund të je ...

Vërshohen 19 shtëpi në Mitrovicë

Vërshohen 19 shtëpi në Mitrovicë

Mbrëmë gjatë natës lumi Sitnica në qytetin e Mitrovicës ka dalë nga shtrati, duke vërshuar dhjetëra shtëpi dhe duke rrezikuar dhjetëra të tjera. Për këtë arsye, drejtori i Drejtori ...

News In Pictures

Pas 27 prillit në Qeveri BDI-ja apo PDSH-ja?

Në Maqedoni ditët e fundit të fushatës së partive politike shqiptare janë të dominuara nga dilema se kush do të jetë në Qeverinë e more ...

April 24, 2014

Sanchez, i thot PO Juventusit: detajet nga Di Marzio

Në Itali ai u bë i madh dhe Serien A ai kurrë nuk e ka harruar. Juventus perpiqet për Alexis Sanchez dhe kiliani thotë po. Kontakt more ...

April 22, 2014

Magjistari që ka mahnitur tërë botën (VIDEO)

Show spektakli i talentëve në Britani “Britain’s Got Talent”,  zakonisht tërheq këngëtarë dhe valltarë, por kjo nuk është si me ra more ...

April 22, 2014

Vetitë Shëruese të Qepës

Qepa është shumë e pasur me bashkëdyzimet e squfurit që janë “përgjegjës” për shijen dhe erën e qepës, por edhe mjaft meritor për more ...

April 21, 2014
Scroll to top